Ответить | Перейти к списку сообщений | Предыдущее сообщение | Следующее сообщение | Предыдущее в ветке | Следующее в ветке |
Cavers Mailing List № 17005
Круглий стіл спелеологічних колективів України. Борщів, 7 квітня.
Автор: Юрий Касьян
Дата: 13 Apr 2018
7 квітня 2018 року в м. Борщів (Тернопільська область) у приміщенні місцевого краєзнавчого музею відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь представники спелеологічних колективів України. Організаторами круглого столу виступили Чортківський спелеоклуб Кристал, Борщівська спелеосекція Музей, Українська спелеологічна асоціація.
Основною темою засідання було обговорення питань щодо регулювання спелеологічної діяльності та заходів з охорони печер в рамках сучасного вітчизняного законодавства. В результаті обговорення теми круглого столу його учасники прийшли до наступних висновків.
1. В теперішній час спелеологічна діяльність в Україні чинним законодавством не врегульована. Разом з тим, прийняття окремого закону є неможливим виходячи із дуалістичного тлумачення поняття «спелеологія» - «спелеологія» як наука та «спелеологія» як вид туризму. Чинний закон України «Про громадські об`єднання» надає правовий інструмент для організації та діяльності спелеологічних колективів, їх взаємодії в межах держави та на міжнародному рівні. Прийняття окремого нормативного акту неодмінно призведе до встановлення певних бюрократичних процедур та контролю за спелеодіяльністю з боку некомпетентних чиновників від влади на загальнодержавному та місцевому рівнях.
2. Охорона печер, як природоохоронних об`єктів базується на правових нормах Конституції України, Земельного кодексу України та кодексу Про надра, законів Про охорону навколишнього природнього середовища, Про природно-заповідний фонд України та інших. Прикро визнати, що в жодному нормативному документі не визначено поняття «печера» та не встановлено особливості охорони печер. Разом з тим, загальні положення ЗУ Про природно-заповідний фонд та глави 6 «Пам`ятки природи» закону дозволяють застосовувати юридично правильні підходи до охорони печер, як пам`яток природи.
3. Враховуючи зазначене, учасники засідання вважають за необхідне в діяльності щодо охорони печер, а також при виявленні нових спелеологічних об`єктів спрямовувати свої зусилля на наданні їм статусу природоохоронного об`єкта загальнодержавного або місцевого значення. Ініціювати та сприяти передачі таких об`єктів під охорону Національних природних парків. Налагоджувати тісне співробітництво з парками в питаннях науково дослідницьких та охоронних заходів. Для чого пропонувати укладати договори між Національними природними парками та спелеологічними громадськими об`єднаннями щодо дослідження, картографування та охорони печер. Звертатись з клопотаннями до адміністрацій парків про включення представників спелеологічних колективів до Науково – технічних нарад природних парків.
4. Інформувати державні природоохоронні органи щодо напрацьованих пропозицій.
В засіданні круглого столу приймали участь:
Рідуш Б. СК «Траглодит» м. Чернівці
Рідуш О. СК «Траглодит» м. Чернівц
Горбачова О. СК «Траглодит» м. Чернівці
Наседкін В. КСК м.Київ
Касьян Ю КСК м.Київ
Щербицький О. ХСК «Атлантида» м. Хмельницький
Ковальський А. ХСК «Атлантида» м. Хмельницький
Снігур В. СК «Кристал» м. Чортків
Стефанішин І. м. Київ
Сохацький Н. Спелеосекція «Музей» м. Борщів
Дудар О Спелеосекція «Музей» м. Борщів
Бойко М. Спелеосекція «Музей» м. Борщів
Грачов А. Київ (в режимі відеоконференції).
Ответить | Перейти к списку сообщений | Предыдущее сообщение | Следующее сообщение | Предыдущее в ветке | Следующее в ветке |
CML archive browser created by Pavel Gulchouck